Vapaaehtoiseksi seuran tapahtumiin!
SeuraJulkaistu: 28.08.2023 13.47

Vapaaehtoiseksi seuran tapahtumiin!

Säännöllisen ja aktiivisen harrastustoiminnan lisäksi järjestämme erilaisia tapahtumia Muuramen alueella ympäri vuoden. Seuran seuraavat tapahtumat ovat:

- Hippo-kisat 2.9. klo. 9-13 (yu-kisat)

- Koulujen yleisurheilu-kisat 19.9. klo. 9-12

Seura haluaa olla mukana mahdollistamassa ja toteuttamassa edellä mainittuja sekä muita tulevaisuuden tapahtumia. Näiden tapahtumien mahdollistamiseksi ja aktiivisen seuratoiminnan ylläpitämiseksi tarvitsemme tapahtumiin vapaaehtoisia toimijoita toteuttamaan lapsille hauskoja liikunnallisia hetkiä ja onnistumisen elämyksiä. Toivoisin, että mahdollisimman moni miettisi omia mahdollisuuksiaan osallistua johonkin/joihinkin edellä mainituista tapahtumista tai ilmoittaisi kiinnostuksensa vapaaehtoiseksi seuran tulevaisuuden tapahtumiin. Tapahtumien tarkoituksena on aktivoida ja innostaa lapsia ja nuoria liikkeelle sekä tarjota yhteisiä kokemuksia ja elämyksiä.

TÄSTÄ linkistä pääset ilmoittautumaan vapaaehtoiseksi tapahtumiin.

Kiitos!

Muuramen Yritys ry

y-tunnus: 0208437-5

Virastotie 2, 40950 Muurame