Tue seuraa hankkimalla DNA:n liittymä
SeuraJulkaistu: 03.11.2023 15.44

Tue seuraa hankkimalla DNA:n liittymä

Varainhankintaa DNA Seurasopimuksella.

Seuramme on tehnyt DNA:n kanssa yhteistyösopimuksen, joka tukee seuran varainhankintaa helpolla tavalla.

Seurallemme on nyt tarjolla uusi helppo tapa kerätä varoja toimintaan. Talkoohengessä – mutta ilman perinteisiä talkoita. DNA Seurasopimus tuo seuralle palkkion, kun seuran jäsen tai hänen perheenjäsenensä tai muuten lähipiiriin kuuluva henkilö hankkii puhelinliittymän, liikkuvan laajakaistan tai maksu-tv-kanavapaketin DNA Kaupasta ja mainitsee tilausta tehdessään DNA Seurasopimuksesta. DNA lahjoittaa seuran kassaan 30 euron palkkion jokaisesta puhelin- tai nettiliittymästä ja 15 euroa maksu-tv-kanavapaketista. Tilausta tehdessään mainitessaan joukkueen, varat kohdennetaan seurassa edelleen kyseiselle joukkueelle.

DNA Seurasopimus lyhyesti:

  • 1.Jäsenet perheineen ja lähipiireineen mainitsevat DNA Seurasopimuksen DNA Kaupassa tilausta tehdessään.
  • 2.Kun seurasopimuksella avattu liittymä on ollut käytössä kuukauden ja kanavapakettitilaus neljä kuukautta, palkkio maksetaan seuran tilille. Lisäksi sopimuksen tulee olla voimassa vähintään 6 kk tai DNA:lla on oikeus periä tuki takaisin.

Muuramen Yritys ry

y-tunnus: 0208437-5

Virastotie 2, 40950 Muurame